Bazény

Jednak si můžete vybudovat bazén svépomocí, případně si do vlastnoručně vykopané jámy nechat dovézt plastový bazén, jednak je možno zadat celou práci specializované firmě, nebo si pořídit menší bazén z laminátu nebo nafukovací, který můžete po čase přemístit na jiné místo.

Hlavním rozlišením u venkovních bazénů je způsob jeho umístění. Buď se jedná o bazény zapuštěné do terénu, nebo bazény nadzemní. V obou případech lze bazén zakrýt a výrazně si tak prodloužit sezónu koupání. Největším prodejcem bazénů v ČR je společnost Mountfield, v jejíž nabídce jsou venkovní bazény nejrůznějších typů, od nadzemních bazénů Azuro, přes zapuštěné až po luxusní rodinné bazény.

Součástí bazénů je rovněž široká nabídka příslušenství, jako je kromě zmíněného zastřešení filtrace, tepelná čerpadla, solární ohřívací panely, ale také nezbytná chemie, drobné pomůcky jako jsou teploměry, síťky na sběr nečistot z hladiny, vysavače čístící dno a stěny bazénů a další.

V ČR je řada výrobců bazénů v každém kraji. Jmenovat lze jen část z nich, jako je například Bazénplast v Mírové pod Kozákovem, POPP Velké Bílovice, Bazény Neuman PLAST Malšice, DIAMANT UNIPOOL Valašské Maziříčí, který vyrábí i bazénové zastřešení, Swim bazény Líně provádějící prodej, montáž a servis bazénů z polystyrénových bloků, ocelových, sklolaminátových apd., Madekop Vrbice vyrábějící a dodávající plastové bazény včetně zastřešení a příslušenství, AMM v Kobylí vyrábí bazény z homogenního kopolymeru nebo ART BAZÉNY Nebovidy, výrobce a prodejce keramických kompozitních bazénů. Specialistou č. 1 v ČR je společnost ALBIXON, která je největším výrobcem a dodavatelem bazénů a zastřešení v Evropě.

Pokud si nevíte rady, zkuste navštívit společnost PoolPro v Říčanech u Prahy, která nabízí komplexní profesionální služby v oblasti prodeje, projektování, instalace a servisu bazénů.