Bazén nemusí být drahý, tito farmáři ho vyrobili z balíků slámy

Mnoho oblastí po celém světě trápí nebezpečné vlny veder. Vysoké teploty mohou ohrozit naše zdraví. Mnoho lidí kolabuje nebo i umírá z důvodu přehřátí organismu. Jedním z nejlepších způsobů, jak ochladit své tělo, je osvěžit se v bazénu. Mnoho lidí žádný bazén nemá a často ani nemají peníze na jeho pořízení.

Inspirujte se nápadem těchto farmářů

Skupina farmářů přišla na způsob, jak si vytvořit bazén tou nejlevnější cestou. Vyrobili ho z balíků sena. Výroba jim trvala čtyři dny. Na výrobě pracoval Jack Smith a jeho 12 přátel. Nejprve vytvořili za pomoci balíků slámy velkou jámu. Do vytvořené jámy umístili plachty a následně ji dva dny plnili vodou.

„Byli jsme v hospodě a vřelo to, tak jsme si řekli, že příští den postavíme bazén jako lék na kocovinu,“ řekl smith, farmář z Uttoxeteru v Staffordshire. „Celý projekt trval čtyři dny a společně nás na něm pracovalo asi 13 – bez týmové práce bychom to nezvládli.“

„S výsledkem jsme opravdu spokojeni – je to perfektní způsob, jak se zchladit v horku. Doufáme, že si to udržíme po zbytek léta, ale tlak vody už způsobil nějaké netěsnosti v balíkech,“ dodal. „Zatím jsme je ale opravili, tak doufám, že to pomůže!“

V současné době trápí vlny veder zejména Evropu a přibývá lesních požárů. Je důležité pít dostatečné množství tekutin, nenamáhat se a neustále ochlazovat tělo. Bazén je skvělou volbou a video výše je důkazem, že jeho výroba nemusí být složitá.