5 důvodů, proč vyrazit na rodinnou dovolenou právě do Chorvatska

Dovolená v Chorvatsku bývala pro české turisty jakousi klasikou. Časy se však mění a na Chorvatsko se zčásti zapomíná, přičemž ho objevuje řada dalších národů. Proč však Chorvatsko nadále navštěvovat a trávit zde rodinnou dovolenou?

Snadná přeprava

Pravdou je, že cílem českých turistů je Chorvatsko z jednoho důležitého důvodu, a tím je, že se do Chorvatska opravdu snadno a poměrně rychle dostanete autem. Sbalíte celou rodinu a můžete vyrazit. Do automobilu si navíc můžete sbalit vše, co budete na dovolené potřebovat a nejste limitováni zavazadlovými pravidly jako u letenek.

Levné ubytování

Chorvatsko je ideální volbou pro rodinnou dovolenou také proto, že zde seženete levné ubytování v apartmánech. Zaplatíte zde totiž jen celkovou částku za apartmán a ne za každého člena, který bude v apartmánu bydlet. Díky tomu se ubytování v apartmánu opravdu vyplatí. Apartmán celé rodině nabízí také příjemné zázemí a dostatečný komfort, který budete potřebovat zvlášť, pokud se vydáte na dovolenou s malými dětmi. Apartmány Chorvatsko jsou pro vás skvělou volbou.

Příroda

Chorvatsko je zemí, které se může stále pyšnit panensky krásnou přírodou, tedy čistými plážemi, romantickými zákoutími, bujnou vegetací a mnoha národními parky, které můžete navštívit. Především příroda na chorvatských ostrovech vás na první pohled uchvátí.

Skvělá gastronomie

Těšit se však v Chorvatsku můžete nejen z levných cen za ubytování a krásné přírody, pochutnáte si zde i na skvělém jídle a pití. Ochutnejte tradiční chorvatské pokrmy, mořské plody, čerstvé ovoce a zeleninu a chorvatská vína. Právě ta mají specifickou chuť díky podnebí, ve kterém vinná réva dozrává. Za ochutnání stojí i chorvatské pálenky.

Množství výletů

Chorvatsko není zemí, která by nenabízela množství zajímavých míst a cílů vašich výletů. Objevte stará chorvatská města, římské památky, chorvatské ostrovy, zábavní atrakce apod. Chorvatsko ostrovy opravdu stojí za objevení.