4 důvody, proč jsou dřevěné hračky lepší než tablet

Dřevěné hračky jako vláčky a figurky rozhodně nepatří jen do vzpomínek na naše dětství. I když je často snadnější posadit potomka za modrý displej iPadu nebo mobilu, tradiční hračka by měla mít místo i v životě dětí, které se narodily do interaktivní doby. Protože takové dřevo dokáže mnohem víc, než se na první pohled zdá.

Rozvíjí kreativitu

Dnešní děti jsou zvyklé, že jsou jim veškeré podněty naservírované na stříbrném podnose. S dřevěnou hračkou ale musí do hry zapojit mnohem více kreativity, kterou tak mohou rozvíjet. Když jim pak darujete například jednoduchý hlavolam, procvičí si zároveň prostorovou představivost a jemnou motoriku.

Spojují rodinu

Zatímco s elektronikou si dítě většinou vystačí samo, ke hře s fyzickou hračkou často potřebuje interakci s okolím. Není lepší způsob, jak strávit společné chvilky, než si společně zahrát třeba na nádraží.

Vydrží věky

I ta nejlepší počítačová hra se časem omrzí. Zato k dřevěným hračkám se děti mohou vracet po celé dětství. A až z nich budou dospěláci, s potěšením je ocení jako vzpomínkový předmět. Kdo ví, radost mohou nakonec dělat i jejich vlastním dětem.

Prospějí zdraví

Uznejte sami, že je mnohem zdravější hrát si s dřevěnou hračkou, než si kazit oči za světlem monitoru. Když pak hraní spojíte s piknikem v trávě nebo v lese, k benefitům pak můžete přidat ještě blahodárný čerstvý vzduch.