Zelenina jako lék

Cibule

Cibuli můžeme zužitkovat za syrového stavu, ta pak podporuje růst vlasů a zpevňuje nehty a zároveň má i dezinfekční účinky. Kladné účinky má cibule i na prostatu, nervovou soustavu a dýchací cesty. Pokud trpíte na chřipky, nachlazení a angínu, tak neváhejte a zakousněte se do cibule.

still-onion-1419686-mred-onion-in-basket-1423264-m

Jak tedy vyrobit cibulový sirup?

Cibuli nakrájíme na dvoucentimetrová kolečka a ukládáme je do vyšší sklenice, posypeme je cukrem. Takto naplněnou sklenici zavřeme a necháme ji ve tmě a chladnu odpočívat po dobu 24 hodin, to proto, aby cibule pustila šťávu. Tu potom podáváme po lžících pacientům. Dětem stačí jedna až dvě lžíce, dospělým podáváme tři lžíce, a to nejlépe po jídle.

Mrkev

Mrkev je nejen chutná, ale také zdravá. A když si potřebujeme oživit pleť, smícháme mrkvovou šťávu s tvarohem a tím nám vznikne účinná maska, která vyživuje pleť. Tuto směs necháme na obličeji působit po dobu dvaceti minut. Poté se maska smyje. Tato pleťová maska je nejen levná, ale i zdravá a ekologická, a navíc se dá aplikovat na všechny druhy pleti.

 

Křen

Pokud máme na zahrádce křen, pak jej vykopeme a vyrobíme si z něj léčivou placku. Do nádoby dáme nastrouhanou bramboru s křenem v poměru dva ku jedné a pak tuto směs smícháme. Tuto hmotu dáme do plátna a přiložíme ji na místo, které je postiženo revmatem. Aplikujeme tak dlouho, až nám kůže mírně zčervená. Tuto kůru lze opakovat za další dva dny. Jde opět o velmi levné a také časově nenáročné léčení, které se hodí pro většinu lidí.

Máte nějaké další osvědčené recepty? Pokud ano, podělte se o ně s námi.