Zamilujte se do vonných svíček. Nejen pro jejich krásné vůně, ale i pro kvalitu

Zavřete na malou chvilku oči a představte si předvánoční atmosféru. Venku už panuje tma. Za oknem pomalounku poletují sněhové vločky a tiše dopadají na zem. Vy sedíte v křesle pohodlně zachumlaní do heboučké deky, v ruce držíte šálek horkého čaje a kolem vás se rozlévá neodolatelná vůně plápolající svíčky…

Kouzlo Vánoc u vás doma

Také vás taková představa příjemně navnadila? Možná si i vy přesně tímto způsobem představujete, že strávíte nejkrásnější svátky v roce. Pohádky v televizi, sladké vánoční cukroví na stole a kolem vás neodolatelná vůně linoucí se z vonné svíčky. Jen málokdo by takové atmosféře dokázal odolat!

Chtějte pro sebe jen to nejlepší

Vonná svíčka ve skle není jen zajímavou dekorací, ale také způsobem, jak si to doma udělat hezké. Ať už svíčky pořizujete sami pro sebe, nebo nad jejich koupí uvažujete jako nad vodným dárkem pro někoho, na kom vám záleží, měli byste vždy žádat kvalitu. Chtějte pro sebe jen to nejlepší, vždyť si to zasloužíte.

Jako nejlepší volbou se jeví přírodní vonné svíčky, kterým byste měli vždy dát přednost před těmi parafínovými. Při spalování totiž může parafínový vosk uvolňovat do ovzduší toxické těkavé organické sloučeniny a to včetně benzenu, toluenu nebo acetonu. Všechny tyto zmíněné látky patří mezi známé karcinogeny. A to ani zdaleka nejsou jediné látky, které běžné parafínové svíčky obsahují.

Ať víte, co si doma pálíte

Pokud milujete pálení svíček a neumíte si představit, že byste doma nenavodili příjemnou atmosféru, dejte přednost svíčkám vyrobených ze sojového vosku. Sójový vosk je přírodní surovina, která se získává ze sojových bobů. Nejenže nepřináší riziko pro zdraví, ale zároveň má nižší teplotu tání, díky čemuž svíčka dokáže vyprodukovat mnohem rychleji a také vydrží daleko déle hořet.