Zahradní zástěny – jistota soukromí

K tomu právě slouží nejrůznější zástěny a paravany. Většina z nás zná tyto nábytkové prvky z interiérů, kde slouží k rozdělení nebo oddělení určitého prostoru. Ovšem můžete si pořídit i zahradní zástěny, jejichž instalováním si můžete vytvořit dokonalé soukromí při posezení s rodinou či přáteli.

Zahradní zástěny nebo paravany mohou být řešeny jako přenosné, anebo jsou určeny k pevnému zabudování do stávajících konstrukcí. Přenosné, chcete-li mobilní zástěny jsou vhodné zejména na venkovní terasy. Jejich umístěním na potřebné místo si můžete zajistit nerušené soukromí. Mobilní zástěny a paravany jsou vlastně dekorativním prvkem do zahrady a jejich výhoda spočívá v tom, že je můžete snadno přenášet a použít vždy tam, kde zrovna potřebujete. Nemusí to být jen na terase či u pergoly, ale například u bazénu, kde mohou přenosné zástěny sloužit k převléknutí plavek, abyste nemuseli chodit třeba až do domu.

Zahradní zástěny určené k pevnému zabudování mohou sloužit například i jako opora pro popínavé rostliny, takže časem si můžete zahradní pergolu, nebo jiné sezení na zahradě nechat obrůst tak, že atmosféra soukromí bude dokonalá. K tomuto účelu se nejlépe hodí zástěny vytvořené z mříží. Dřevěné mříže jsou zabudovány do pevného rámu a jsou velice vhodné pro obrůstání popínavkami nebo je lze zkombinovat s dělícími stěnami.

Většina zahradních zástěn je vyrobena ze dřeva, které nebývá natřeno a tak můžete její barvu sladit s vaším zahradním nábytkem či dalšími prvky v zahradě. Na trhu je nabízena pestrá škála zahradních zástěn nejrůznějších rozměrů a tvarů.