Výměna zámku – ochraňte svůj domov

Domov by měl být bezpečné místo. Měli byste se v něm cítit dobře, nestrachovat se, že vás přes noc či v době vaší nepřítomnosti někdo vyloupí. Proto byste měli myslet na to, zda máte dobře zabezpečeny vchodové dveře a zda se k vám nemůže někdo dobýt. V rámci opatření proti vloupání občas nastává situace, kdy je ideální vyměnit zámek.

Jaké okolnosti mohou k výměně zámku vést?

Tři nejobvyklejší důvody nepatří ke zrovna příjemným situacím:

Ztráta klíčů – Pokud si jste jisti, že jste klíče ztratili na dovolené stovky kilometrů od domova, zřejmě vám žádné nebezpečí nehrozí. Jestliže jste je ovšem vytratili cestou do práce, mohl by váš byt či dům někdo vyhledat a tajně vás navštívit. Pravděpodobnost je sice mnohdy velmi malá, ale pro váš lepší pocit bude dobré zámek vyměnit.
Vyloupení v těsné blízkosti vašeho bydlení – Je možné, že si zloději vyhlídli i váš domov. Znepřístupněte jim ho. Bude se vám potom mnohem lépe spát.
Rozchod partnerů – I když je to smutné, i toto se stává. Jakmile se bývalý partner odstěhuje, je vhodné vyměnit zámek. Kdo ví, co ho napadne, zda se nebude chtít mstít…

Důvodů samozřejmě může být mnohem víc. Někteří lidé si nechávají zámek pravidelně vyměňovat jen proto, aby se cítili bezpečněji. Ať se rozhodnete z jakéhokoli důvodu, svěřte se do péče některé ze zámečnických firem. Výměna zámku není jednoduchá záležitost, sami byste na to nemuseli stačit.

Výbornou službu a ochotnou pomoc vám nabídne například Key Service. Firma pro vás a za vás udělá vše, co bude potřeba. Nemusíte si dělat starosti jak s montáží, tak se sháněním vložek a kování. Součástí servisu je mimo jiné poradenství. Zaměstnanci Key Service vám vysvětlí, jaké máte možnosti a ukáží vám, jak nejlépe chránit své bydlení před vloupáním. Samozřejmostí je odhad ceny ještě předtím, než se pustí do práce, abyste po dokončení díla nebyli nemile překvapeni.