Vybíráme správnou sedačku

Obývací pokoj je dnes centrální částí každého domu nebo bytu. A přesně tak byste k němu měli přistupovat i vy sami. Pokud plánujete jeho zvelebení, určitě nesmí chybět ani nová sedačka. Společně se podíváme na to, jak vybrat tu pravou.

V první řadě hraje roli jak její velikost, tak i tvar. Dnes se na trhu setkáváme se třemi hlavními variantami, jakými jsou:

  • Klasické provedení
  • Tvar do písmene L
  • Tvar do písmene U

Samozřejmostí je, že konkrétní varianta by měla respektovat počet členů v domácnosti, stejně jako dispozice prostoru. Ideálním řešením jsou sedačky na míru za nízké ceny, díky kterým konkrétní prostor využijete skutečně stoprocentně. A sedačka bude do místnosti také skvěle pasovat. Velikost ale není to jediné, na co hledět.

sedacka-agen3

Jaký zvolit materiál?

I v tomto ohledu je třeba být na pozoru. Možností je také více než dost. Mezi hlavní se řadí buď klasické čalounění, nebo to může být také kůže. Obě možnosti mohou být správnou volbou, pokud hledáte právě pohodlné sedací soupravy. Čalounění rozhodně nadchne nižší cenou a bohatšími barevnějšími možnostmi. Kůže zase životností, stejně jako hraje roli také celkově luxusnější vzhled. Ideální je tedy vybírat jak dle vašeho vkusu, tak samozřejmě také dle stanoveného rozpočtu.

Jak je to s barvou?

I ta je velmi důležitá, jelikož by měla celkově korespondovat s nádechem celé místnosti. Tedy s podlahou, s ostatním nábytkem, ale i s barvami stěn. Stejně tak by měla celkově ladit s doplňky. Mezi ty nejzajímavější, které jsou v moderních interiérech využívány, jsou vinotéky. Do nich už stačí jenom umístit odrůdové víno Mrva&Stanko a skvělý doplněk je na světě. A i s ním můžete sladit právě vaši sedačku. Orientovat se lze třeba i podle barvy uloženého vína – tedy jít cestou spíše červeného, nebo naopak bílého a světlejšího řešení. Konkrétní volba je vždy na vás samotných.