Víte, jak podpořit pozitivní energii vašeho domova?

Často slýcháme o místech nebo lidech, kteří vyzařují pozitivní energii. Náš domov by mělo být místo, které je pro nás bezpečným útočištěm, místem, kde si dobíjíme baterky a které pozvedá našeho ducha.

Co je potřeba udělat pro to, aby tomu tak opravdu bylo?

Udělejte si pořádek

Odstraňte všechny nepotřebné věci, uvolníte tak prostor. Přeberte si šatník, volte kvalitu nad kvantitou. Nakupujte víceúčelové předměty.

Palte bylinky

Pálení bylin pro očistu ovzduší se používá již po celá staletí. Je to tradiční mystický rituál. Do ovzduší jsou uvolňovány léčivé vlastnosti a vůně. Nejoblíbenější bylinkou je šalvěj, dále pak levandule, borovice, máta peprná nebo rozmarýn.

Difuzní esenciální oleje

Esenciální oleje pracují na očištění vašeho domova a pomáhají vám cítit se dobře tím, že po bytě rozptýlí svou jedinečnou a příjemnou vůni. Některé z nich mají také silné antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají z ovzduší odstraňovat viry a bakterie.

Chcete-li zvýšit pozitivní vibrace ve vašem obytném prostoru, zkuste rozptýlit růži, bazalku, cypřiš, kadidlo, jalovec, levanduli, myrhu, šalvěj, mátu peprnou, santalové dřevo, skořici, rozmarýn nebo eukalyptus.

Pokud nemáte difuzér, můžete také namíchat sprej čistící místnosti.

Himálajské solné lampy

Tyto měkké zářící solné lampy jsou přirozeným zdrojem čerstvého, čistého vzduchu.

Mají neuvěřitelnou sílu, aby odstranily prach, pyl, kouř a další nečistoty ze vzduchu. Himalajské solné lampy také uvolňují negativní ionty, což znamená, že zvyšují energetickou hladinu, odstraňují statickou elektřinu, neutralizují elektromagnetické záření, povzbuzují spánek a zlepšují celkovou náladu.

Přidejte rostliny a čerstvé květiny

Ekoterapie získala pozornost díky tomu, že pomáhá bojovat proti depresím, zlepšuje duševní zdraví a pohodu. Jsou to především květiny se svými jasnými barvami a vůněmi. Dobrou náladu podpoří například jasmín, levandule, miniaturní růže, rozmarýn, máta, chryzantéma nebo orchideje.