Víte, které rostliny vytvářejí ve vašem bytě pozitivní energii?

V každém domě i bytě existuje celá řada různých druhů energií. Mají vliv na pocity i na úspěchy lidí, kteří jsou součástí tohoto domova. Je velmi důležité mít pozitivní energii doma a kolem celé rodiny.

Některé energie lze snadno identifikovat a jsou velmi silné, ale existují i jemné energie, které poznáte pouze intuitivně.

Pozitivní energii vytvoříme doma velice snadno. Postačí do bytu umístit vhodné květiny.

Rostliny s pozitivními účinky

Rostlin s pozitivními účinky na naše prostředí je celá řada. Některé jsou velmi běžné, jiné jsou vzácnější. Možná také některou z nich máte ve své domácnosti.

  • Jasmín

Podle lidí v Persii je to posvátná rostlina s bohatým přínosem pro zdraví. Je to květina s příjemnou vůní, může vytvářet romantickou atmosféru, zvýšit hladinu energie, snížit míru úzkosti, podpořit produktivitu, aktivovat srdeční čakru, zesílit vaše vztahy, zvýšit sebevědomí, podpořit lepší spánek. Měla by být natočena květem k jihu a umístěna v blízkosti okna. Pokud ji máte v zahradě, je potřeba umístit ji do severovýchodní, východní či severní části zahrady.

  • Rozmarýn

Kromě léčebných vlastností může také vyčistit náš domov. Pomáhá odstraňovat negativní energii, bojuje proti úzkosti a únavě. Umístěte ji přímo u dveří a negativní energie zůstane venku.

  • Šalvěj

Pomáhá odstraňovat negativní emoce jako je hněv či strach. Podpoří pozitivní energii, vyčistí místo, v němž žijeme, od bakterií.

  • Aloe

Kromě léčebných vlastností může aloe vyčistit ovzduší od různých chemických látek a od negativních vibrací. V případě, že je ve znečištěném prostředí, tak její listy zhnědnou.

  • Orchidej

Podle Feng Shui nám může orchidej pomoci zlepšit energii kolem našeho domova a zlepšit naše duchovní blaho. V noci uvolňuje kyslík, ale také vyvažuje energii.

  • Levandule

Levandule je voňavá bylina s množstvím přínosů: snižuje úroveň stresu, odstraňuje toxiny, zlepšuje proces relaxace, snižuje srdeční frekvenci, zmírňuje nespavost či bolesti hlavy.