Udělejte radost nejen dětem, kupte trampolínu

Trampolína je skvělý způsob, jak strávit odpoledne s dětmi na zahradě či chatě. Sluníčko už se pomalu začínat prodírat zpoza mraků, takže na nákup je již nejvhodnější čas.

Pokud váháte a nejste si jisti, na co si dát při nákupu pozor, přinášíme několik tipů:

Kapacitní možnosti zahrady jsou velice důležité. Nezapomínejte, že místo zabere nejen trampolína, ale i její ukotvení.

Nosnost se odvíjí od velikosti trampolíny. Ty největší unesou až 150 kilogramů, takže si můžete zaskákat i vy. Nejen, že se u toho dobře pobavíte, ale posílíte svoji rovnováhu a podpoříte správné držení těla. Nemluvě o tom, že vypustíte i „nahromaděnou páru“.

V nabídce jsou tvary nejen kruhové ale i obdélníkové, které se snáze umisťují do menšího prostoru. Trampolínu můžete postavit jen na povrch nebo si ji můžete nechat zabudovat do země.

Vhodné je případné příslušenství dokupovat u jednoho výrobce, vyhnete se tak nepříjemným situacím či problémům s tím, že díly nebudou „pasovat“.

Velkou roli hraje i kvalita a počet pružin. Sáhnete – li pro méně kvalitní materiál, který může být relativně levnější, ve skutečnosti se vám prodraží, protože pružiny budete muset častěji měnit.

Dobré je, při nákupu, myslet i na schůdky, které vám ulehčí vstup na trampolínu.

Vyplatí se koupit i boční odkládací kapsy, kam můžete odložit mobil, klíče a další drobnosti.

Označení GS na štítku hlásí, že trampolína byla testována na bezpečnost.

Bezpečnost je na prvním místě

  • V první řadě nenechávejte děti na trampolíně bez dozoru.
  • Zkontrolujte, zda jsou správně kryté pružiny, jinak hrozí nebezpečí úrazů.
  • Trampolína by určitě měla mít i ochrannou síť, která zabrání možnému pádu. Směrodatná je i její výška, která by měla být minimálně 3,5 metru.
  • Také spodní ochranné sítě zvyšují bezpečnost pohybu na trampolíně. Zabraňují především malým dětem nebo domácím mazlíčkům, aby se dostaly pod trampolínu
  • Stabilitu trampolíny zajistí ukotvení.

Tip: Prohlédněte si náš magazín o cestování.