Tři méně známé styly bydlení, do nichž se nyní ladí interiéry

Dnes je velice moderní zařídit svůj domov do konkrétního stylu. Míchat hrušky s jablky se ve světě bydlení nevyplácí, člověk by měl svůj domov ladit jenom do konkrétního stylu. Aktuálně je ve světě bydlení k dispozici rovnou několik takových stylů, které se liší jenom použitými barvami, stylem nábytku nebo bytovým textilem, a tak si pojďme říct několik méně známých stylů bydlení, do nichž se dnes ladí většina interiérů.

Vintage styl

Možná jste už slyšeli o vintage stylu, jelikož se tento styl přesunul také do světa módy. Zaměřme se však na styl ve světě bydlení. Vintage styl zažil svou slávu především v padesátých a také šedesátých letech minulého století, kdy dal svět bydlení jistý romantický nádech. Vintage styl tak nyní můžeme popsat jako styl velmi romantický, pro který jsou typické především věci, které najdete v bazarech. Vintage styl dokáže zútulnit prakticky jakoukoli místnost, hodí se však pro menší místnosti, které na první pohled vyniknou díky tomuto stylu.

Eko styl

V současné době se všichni zajímají o ekologii, o dopad lidské činnosti na životní prostředí. Neustále se přemýšlí nad tím, jak naší planetě zase trochu odlehčit. Odlehčit planetě můžete také při zařizování svého domova, jelikož můžete svůj domov zařídit do takzvaného eko stylu, který je díky zvýšenému zájmu o ekologii aktuálně na vrcholku popularity.

Pro eko styl jsou typické obnovitelné a také recyklovatelné materiály, které se využívají. Máme na mysli například dřevo, také sklo, přírodní textilie. Co se týče barev, vyplatí se vybírat především neutrální barvy. Vyhýbejte se výrazným vzorům, pořiďte si živé květiny, které eko interiér oživí.

Provensálský styl

K méně známým stylům bydlení patří také takzvaný provensálský styl bydlení, který se inspiruje především jihovýchodní Francií. Základem tohoto stylu je dřevěná podlaha, která se kombinuje s bílou barvou a rustikálním nábytkem. Pro provensálský styl bydlení jsou typické výrazné solitéry nebo také vitríny či masivní komody a pohodlná křesla.