Skleníky a fóliovníky Kinplast

Pěstování zeleniny i jiných rostlin ve skleníku či fóliovníku je stále oblíbenější. Zahrádkáři a pěstitelé nejsou závislí na klimatických podmínkách a jejich úrodu nemohou ohrozit ani teplotní výkyvy. Zahradní skleníky umožňují sázet zeleninu brzy zjara, takže třeba na chutný salát nemusíte čekat až po „odchodu ledových mužů“. Podobnou službu vykoná i fóliovník. Kvalitní skleníky i fóliovníky nabízí společnost Kin plast skleníky, který je jejich výrobcem, přímým dovozcem i prodejcem. Zajišťuje rovněž dopravu a montáž. Výběr vám usnadní věrné modely skleníků, které jsou ve smontovaném stavu vystaveny v kanceláři firmy.

Kam skleník umístit?

Předně je třeba vybrat na zahradě takové místo, kde by skleník nepřekážel. Další podmínkou je pokud možno závětří a místo, kde nejsou stromy. Jednak by skleník ohrožovaly padající větve, a jednak by vegetace ve skleníku mohla být ohrožena různými škůdci a chorobami. V neposlední řadě

je důležitá dostupnost vodního zdroje, protože nosit konve s vodou přes celou zahradu není nic příjemného.

Výběr skleníků

Až vyberete optimální místo, přichází na řadu volba druhu skleníku nebo jednoduššího řešení, kterým je fóliovník. Ten totiž můžete po skončení sezóny na rozdíl od skleníku rozložit a v dalším roce jej umístit podle potřeby jinam. Nabídka skleníků je dnes velice pestrá. Konstrukce skleníků Kinplast je zhotovena z hliníkových profilů a místo tradičního skla se dnes používají modernější materiály, především polykarbonát. Polykarbonátové skleníky jsou dnes nejoblíbenější, neboť tento materiál má celou řadu výhod. Je velmi lehký, propouští světlo a odolává povětrnostním vlivům včetně krupobití a jinému mechanickému poškození.

Skleníky Kinplast pro zahrádkáře i farmáře

Farmářské skleníky umožňují pěstovat zeleninu či jiné plodiny ve větším množství. Pro farmáře, soukromé pěstitele či zemědělská družstva je vhodný například skleník o rozměrech 8 m délka, 4 m šířka a 2,9 m výška. Tento skleník skvěle odolává povětrnostním podmínkám zejména díky kvalitní profilované konstrukci a polykarbonátu WÖGGEL o tloušťce od 4 až do 8 mm. Firma Kin plast nabízí také příslušenství ke skleníkům, jako jsou střešní okna, automatické otevírače oken, nebo dodatečné výztuhy na dva oblouky. Kromě skleníků a jejich příslušenství nabízí také stavební, hydroizolační a tepelně izolační materiály.