Sedací souprava – dominanta obývacího pokoje

Obývací pokoj je místem, kde se schází často celá rodina, kde relaxujete a odpočíváte a je to místo, kam zvete své přátelé a známé. Jeho důležitou součást a často dominantu celé místnosti tvoří sedací souprava.

Vzhledem k tomu, že na ní budete trávit spoustu času, je potřeba dbát na její kvalitní zpracování. Důležitou volbou je i druh materiálu, který by měl být nejen kvalitní, ale také příjemný a měl by se dát snadno udržovat. Nejčastěji volíme mezi kůží a textilem. Potah z kůže nabízí luxusní vzhled, ale někdy bývá hůře prodyšný, snadno se však udržuje v čistotě. Co se textilních potahů týká, nabízí se celá řada různých materiálů.

Jaký druh vybrat?

Sedacích souprav je hned několik různých typů. Levné sedací soupravy jsou ideální a dočasnou volbou pro rodiny s malými dětmi. Až děti odrostou, můžete si pořídit sedačku na delší dobu.

Rozkládací sedací souprava

Pokud máte malý byt či garsonku, pak je pro vás dobrou volbou sedací souprava rozkládací. Pokud si takovou sedací soupravu rozhodnete pořídit, věnujte dostatečnou pozornost jejímu kvalitnímu zpracování a to především, pokud na ní chcete i spát, neboť jen kvalitně zpracované rozkládací sedačky nabízejí klidný a spokojený spánek.

Rohová sedací souprava

Rohová sedací souprava je vhodná do menších prostor nebo v případě, že si potrpíte na na velké návštěvy nebo rodinné sešlosti. Díky prodlouženému bočnímu dílu na ní můžete po obědě relaxovat. Pokud máte menší děti, nabízí dostatek prostoru pro posezení s nimi.

Sedací souprava do U

Sedací soupravy do u je dobrou volbou pro rodiny početnější a především do větších prostor. Velkou výhodou je i její variabilita. Pokud chcete trochu odlehčit její robustnější vzhled, doplňte ji o barevné polštářky či vhodně zvolený konferenční stolek.