Povlečení, co vydrží celý život

Vzpomínáte na doby, kdy se děvčatům chystala výbava? Ještě vám nebylo ani osmnáct, ale vaše maminka už chystala do výbavy vzácné kousky, které měly vydržet celý život. Sama takové doma měla. Jedním ze základů budoucí výbavičky bylo právě povlečení.

Tehdy a teď

Kvalita byla pro naše maminky na prvním místě. Kvalitní povlečení muselo být precizně zpracované a ušité. Prémiový materiál byl poznat již na první dotek. Zapínání muselo perfektně lícovat. Nebylo zde místo pro žádné kompromisy. Pokud mělo ložní povlečení skutečně vydržet dlouhé roky, bylo to znát již na začátku.

Trh byl v poslední době nasycen levným jednorázovým zbožím. Takové povlečení sice může na první pohled vypadat hezky. Minimálně tedy na produktové fotografii, která před svým uvedením na trh prochází rukama šikovných grafiků. Nízká kvalita se ovšem velmi záhy projeví. Špatně sešité švy rychle povolí, zapínání nesedí nebo se rychle porouchá a materiál po prvním vyprání vypadá úplně jinak. Tisk vybledne, látka se srazí nebo žmolkovatí.

Návrat k tradičním hodnotám

Naštěstí se začínáme vracet k myšlence trvalé udržitelnosti. To se mimo jiné projevuje také v nákupním chování, kdy začínáme dávat přednost věcem, které vydrží. Kvalitní ložní povlečení nás bude doprovázet po celý život každou noc. Spaním trávíme v průměru 7-8 hodin denně. Velmi tedy záleží na tom, co na noc oblékáme svým lůžkovinám. Sebekomfortnější peřina nebo polštář nám neposkytnout potřebné pohodlí, pokud my jim na oplátku neposkytneme kvalitní povlečení.

Nezáleží na tom, zda zvolíme bavlněné povlečení nebo povlečení z mikrovlákna. Oba typy najdou své využití a mají své výhody. Bavlněné povlečení ocení zastánci tradičních materiálů. Můžete volit mezi různými úpravami. Oblíbené je pro své vlastnosti například povlečení z bavlněného saténu. Své věrné zastánce má také krepová nebo flanelová úprava. Povlečení z mikrovlákna zase nabízí jednoduchou údržbu a nekrčí se.

Kvalita na prvním místě

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál, vždy zohledňujte jeho kvalitu. Vysoká kvalita vám zaručí komfortní a zdravé prostředí pro blahodárný spánek. Také pamatujte na to, že povlečení, které vám vydrží roky, je v zásadě mnohem levnější než to, které vydrží pouze pár vyprání. Přestože pořizovací cena mohla být mnohonásobně vyšší.

Prohlédněte si nejprodávanější povlečení na srovnávači cen CROSTA.cz