Oblíbené podlahové krytiny

Současný pestrý výběr podlahových krytin umožňuje každému, aby si vybral podlahu podle svého vkusu a stylu bydlení. Hodně oblíbené jsou již několik let plovoucí podlahy, ovšem tradičně jsou populární klasické dřevěné podlahy. Z moderních podlahových krytin patří mezi nejžádanější laminát a vinyl, zejména pro jejich snadnou údržbu a dlouhou trvanlivost.

Dřevěné podlahy

Dřevo je přírodní materiál, který do každého interiéru vnáší příjemnou atmosféru a navozuje pocit tepla. K jeho mnoha výhodám patří i všestrannost použití, neboť dřevěná podlaha se hodí jak ke starožitnému, tak k modernímu vybavení domácnosti, kanceláře či jiného interiéru. Dřevo lze rovněž vkusně kombinovat s jinými materiály, jako je kov, kámen nebo sklo. Jelikož technologie výroby dřevěných podlah zaznamenala v posledních letech výrazný pokrok, mají zákazníci možnost vybírat si z velkého množství barev a vzorů zejména u parket, které rovněž patří do kategorie dřevěných podlah. Parkety se těší oblibě již více než sto let a kromě domácností se začínají uplatňovat i ve veřejných prostorách, jako jsou hotely, restaurace či kavárny. Parkety se vyrábějí z pravého dřeva, kterým bývá dub, buk, borovice, ořech či bambus. Všechny tyto dřeviny jsou na výběr v několika variantách.

Laminátové podlahy

Při výběru podlahové krytiny mají mnozí spotřebitelé dilema, zda si pořídit parkety nebo laminát. Laminátová podlaha je krytina vyráběná lepením několika vrstev. Laminát bývá většinou imitací dřeva, ale i jiných materiálů. Jedná se o podlahovou krytinu, která je elegantní, krásná, snadno se udržuje a má dlouhou životnost. Vývoj laminátového materiálu jde rychle dopředu a laminátové podlahy jsou funkční, moderní, jejich použití je všestranné a v každém prostoru nabízejí pohodlí.

Vinylové podlahy

Vinyl je skvělou alternativou dřevěných parket i laminátu. Vinylová podlaha má řadu předností, pro které je stále používanější podlahovou krytinou. Mimo jiné je vinyl ceněn pro své antibakteriální a antistatické vlastnosti, odolnost proti opotřebení, nehořlavost a pružnost. Chůze po vinylové podlaze je příjemná a tichá. K její údržbě a odstranění nečistot stačí vlhká utěrka.