Objevte výhody stínění pomocí markýzy

Posezení na terase či na balkóně nám může znepříjemnit v létě prudké sluneční záření. Abychom si tyto volné chvíle mohli maximálně užít, může nám pomoci vhodné zastínění. Skvělým řešením jsou markýzy, kterými lze zastínit i větší plochy teras, balkónů, prosklených výloh nebo zimních zahrad. Markýza ovšem není pouhým praktickým doplňkem domu či jiného objektu, ale mohou se stát jeho nedílnou součástí a pozvednout jeho vzhled.

Nabídka markýz

Velký výběr markýz, ale také žaluzií a rolet, nabízí společnost SUNway. V její nabídce najdete markýzy z kvalitních látek, které odolávají slunečním paprskům, zachovávají svou stálobarevnost a mají dlouhou životnost. Důvodem je stoprocentní akrylového vlákno. Látky jsou různých barev a zákazník si může vybírat z velkého množství moderních vzorů. Kromě českých výrobků firmy Climax, jsou v nabídce i markýzy jiné rakouské firmy Sattler. Od roku 2016 společnost SUNway také zastupuje v ČR dalšího předního světového výrobce markýz, kterým je firma Stobag.

Typy markýz

  • výsuvné – patří k nejoblíbenějším a nejprodávanějším
  • kazetové markýzy – největší výhodou je dokonalá ochrana látky při jejím zatažení. Stejně jako u výsuvných markýz je v nabídce několik typů
  • svislé fasádní clony – jedná se o jednoduché látkové rolety s návinem do schránky a s bočním vedením látky

Ovládání markýz

Nejjednodušší je ovládání nasazovací klikou, kterou se ovládají menší rozměry markýz. Pohodlnější a komfortnější je ovládání markýz elektromotorkem osazeným do hřídele. Zvolit můžete ovládání na tlačítkový spínač, dálkový ovladač nebo pomocí chytrého telefonu. Elektricky ovládané markýzy lze opatřit například otřesovým, větrným nebo dešťovým čidlem, čímž je zabezpečíte před případným poškozením.

Kotvení markýz

U každé markýzy se používá jiný počet konzol, jejichž výběr si určuje montážní firma. Společnost SUNway používá nejkvalitnější chemickou maltu a speciální kotvící materiály značky Fischer. Do zateplené fasády používá kotvy Thermax Fischer s přerušením tepelného mostu, takže nedochází k promrzání v místě kotvení.