Netradiční design pro vaše dveře

Dveře jsou deska s klikou připevněná na dvou pantech, ale nemusí to tak být. Interiérové dveře často ovlivňují první dojem z místnosti. Několikrát denně se s nimi potkáváme a proto by měly být něčím výjimečným. Na tvaru se, bohužel nedá mnoho změnit. Můžeme je tedy ozvláštnit díky designu. Také však mohou být praktickým pomocníkem.

Skleněné výplně dveří

Někteří z nás ze skleněných výplní u dveří nejsou zrovna nadšeni. Buďto se bojí, že by mohlo dojít k jejich rozbití a druhou nevýhodu vidí v tom, že je přes ně vidět.

Současné technologie, které zpracovávají skleněné výplně, jsou na velice dobré úrovni, takže sklo je poměrně dostatečné pevné. A co se týče toho, že je přes ni vidět, můžete si výplň upravit. Využít můžeme například grafosklo – námi vybraný motiv výrobce vytiskne na tenkou fólii, která se následně zavaří mezi dvě vrstvy skla.

Další možností je pískování skla, gravírování, které se provádí pomocí počítačem řízeními miniaturními frézami nebo různé druhy tisku (sítotisk, digitální nebo keramický tisk).

Na výběr máte i z celé řady různých motivů či geometrických tvarů.

Výplně plátěné

Hliníkový rám je osazený tenkým pláštěm, na který můžeme umístit například sklo, dýhu, laminát nebo malířské plátno. Pak nám již nic nebrání v tom, abychom si na něj namalovali nebo nechali namalovat obraz a designové a především originální dveře budou na světě.

Dveřní věšák

Pokud dveře opatříte lištami, na nichž jsou umístěny nerezové háčky, získáte tak skvělého pomocníka nejen do chodby či předsíně, ale třeba i do ložnice nebo dětského pokoje. Děti si na ně mohou pověsit pytle s hračkami či dokonce školní batoh. V předsíni je využijete pro kabelku, šálu či pásek a v ložnici si na háček můžete pověsit třeba župan.

Dveře neviditelné

I dveře se dají skrýt, mohou dokonale splynou se stěnou. Postačí využít skrytých zárubní a jednotné tapety či nátěrovou hmotu na zdi a dveřní desku.