Nebojte se koupě auta: Poradíme, jak správně prodat staré a koupit nové

Trápí vás ta častá otázka, jak prodat auto? Nevíte, kde začít, od čeho se odpíchnout? Na prodeji starého auta a následného nákupu nového není vůbec nic složitého, nemusíte se bát. Vše, co budete potřebovat, je pouze internet. V dnešní době se dá na internetu zařídit totiž úplně všechno. A tak jednoduchá věc, jako je prodej auta je vyřešená prakticky „raz dva“.

Stačí pouze navštívit online inzerce vozů a můžete se vrhnout do pestré nabídky sedanů, hatchbacků, SUW, kombíků a spousty dalších. Jednoduše zadáte své požadavky na cenu, typ auta, palivo i kraj či oblast, ze které chcete auto pořídit a hned na vás vyskočí velké množství automobilů přesně pro vás.

Jaké jsou nejčastější chyby při koupi ojetého auta?

1. Myslíte si, že auto s méně najetými kilometry je lepší?

Nikdy se neřiďte tím, kolik má auto najeto. Musíte mít na paměti, že v dnešní době je v „módě“ přetáčení tachometrů. Raději se dívejte na stav opotřebení auta, od toho se dá zhruba odhadnout, jestli počet najetých kilometrů odpovídá opotřebení či je počet kilometrů podezřele nízký. Průměrně najede soukromé auto ročně 15 – 20 tisíc kilometrů.

2. Nejlepší ojetina? Stará dobrá Škodovka!

Tohle si myslí spousta lidí – a není se čemu divit. Auta značky Škoda jsou totiž spolehlivá, náhradní díly jsou levné a seženete je prakticky všude, stejně jako jejich servis. Nicméně, z tohoto plyne jedna velká nevýhoda – a to finanční. Právě kvůli enormnímu zájmu o tuto značku jsou Škodovky často nadceněny.

3. Nenechte se unést!

Známe to všichni moc dobře. Nejenom u aut – prostě u všeho. Něco si vyhlédnete a na místě to prostě chcete. A už neřešíte, že třeba konkrétně u auta „něco chrastí“ či vibruje řízení. Pár dní vám nadšení vydrží, ale když následně sundáte růžové brýle a ty očividné vady konečně uvidíte, můžete skončit s hlavou v dlaních.

Proto vybírejte důsledně, abyste nakonec nepřebrali!