Na co si dát pozor při výběru klimatizace

Máte v podkroví šílené horko hlavně během horkých měsíců, které byste rádi eliminovali? Jenže jak to udělat? Otevření oken zásadně nepomáhá, přece jen venku je horko stejně jako uvnitř domu. Pomoct může klimatizace, která je dnes nejen výsadou automobilů, ale také domácností. Samozřejmě klimatizace dokáže být i zrádná, ale v horkých letních měsících dokáže velice pomoct. Díky ní můžete spát, aniž by vás teploty sahající ke třiceti stupňům Celsia nijak nevysilovaly. Při výběru klimatizace však buďte obezřetní, je třeba zvážit několik věcí.

Existuje několik typů klimatizací. Nejčastěji se volí nástěnné klimatizace, které snadno umístíte na stěnu. Pak také existuje takzvaná kazetová klimatizace, která se nejčastěji umísťuje do stropního podhledu. Taktéž se můžete setkat s parapetně-podstropní klimatizací, které jsou však velmi drahé, tudíž po nich většina lidí ani nesjede pohledem.

Pojďme si však říct, na co je třeba dát si pozor při výběru klimatizace.

Pamatujte, že výkon se odvíjí od velikosti místnosti

Samozřejmě, že je třeba brát v potaz umístění i design, ale také se musíte zamyslet na výkonem, jelikož právě výkon je jeden z nejdůležitějších parametrů klimatizace. Pokud se o klimatizace nezajímáte, může být pro vás velmi těžké určit, jak velký výkon bude potřeba. Obecně platí, že výkon se odvíjí od velikosti místnosti. Pomoct vám však mohou odborníci.

Vybírejte si klimatizace i dle energetického štítku

I klimatizace vám může vybílit peněženku, proto si vybírejte takovou, která má energetický štítek A+ a vyšší. Na energetickou náročnost klimatizace opravdu nezapomínejte, abyste pak nebyli překvapeni účtem, který vám za elektřinu přijde. Pokud klimatizace má nižší energetický štítek než A+, pravděpodobně se jedná o starší modely, které jsou po energetické stránce náročnější.

Instalaci přenechejte odborníkům

Co se týče konečné instalace, která následuje bezprostředně po vybrání své klimatizace, to raději přenechejte na odbornících. Doporučujeme firmu Air-Klimont, s. r. o., která se zabývá dodávkou, montáží i servisem klimatizací v rodinných domech, hotelech či kancelářích, kromě toho také tepelných čerpadel rodinných domů či vzduchotechniky.