Máte doma velké množství knih? Pak se neobejdete bez kvalitních polic či knihovny

Knihy tvoří nedílnou součást životů celé řady z nás, proto se jich nehodláme vzdát. Někdo jich má doma je několik kousků, u někoho však tvoří velmi obsáhlou sbírku. Jakým způsobem je však můžeme ukládat? Někdo má dostatek místa a proto si může pořídit rozsáhlou knihovnu, do níž lze pohodlně všechny knížky naskládat. Někdo bydlí v malém bytě a tak přemýšlí, jaké řešení by mohlo být ideální.

Kam s knihami v malém bytě?

Pokud bydlíte v malém bytě, který nenabízí dostatek místa, vůbec nemusíte mít obavy. I pro tento způsob bydlení se nabízí celá řada různých řešení. Jedním z nich je knihovna na zeď. Další možností je police knihovna, která se skládá z jednotlivých polic, jež si uzpůsobíte dle svých potřeb. Pokud nechcete využít police regály poličky, neboť je to otevřený prostor, do něhož se práší, co třeba rohová knihovna nebo knihovna netypických tvarů? Ta může představovat klíčový prostorový prvek celé místnosti. U malých bytů se může stát dělícím prvkem, jež dokonale rozčlení místnost. Vybrat si můžete třeba takový kousek, který bude solitérem uměleckého rázu. Široký výběr naleznete v e-shopu dona-shop.cz.

Trváte – li na tom, že budou knihy umístěné na viditelném místě, další variantou může být regál na knihy nebo nástěnné závěsné boxy. Jejich výhodou je, že nezabírají místo na zemi. Můžete si jich opatřit libovolný počet a vytvořit si tak sestavu, která vám bude vyhovovat. Vzhledem k tomu, že jsou boxy lehké, je s nimi snadná manipulace. Na stěnu je můžete umístit jednotlivě nebo z nich lze vytvořit unikátní celek, který můžete snadno obměňovat či doplňovat o jednotlivé kousky.

Pro uskladnění knih lze použít i multifunkční nábytek, který se nabízí například v podobě sedací soupravy, jež má, ve spodní části, zabudované police.