Kuchyň jako součást interiéru

Ovšem i kuchyň jako součást obytného prostoru má velké množství příznivců. Hlavně v rodinném domě může být kuchyň jeho výraznou dominantou. Především může být rodina stále pohromadě. Kuchařka se neizoluje od ostatních a během vaření může komunikovat a být v kontaktu s rodinou. Výhodou je neustálý dohled na děti a rovněž v případě návštěvy je hostitelka neustále s ní a nemusí odbíhat vařit kávu či připravovat rychlé občerstvení do jiné místnosti.

Propojené místnosti působí vzdušněji a prostorněji. Při jejich zařizování však musíte posuzovat celkový dojem a zvolený styl. Kuchyňský nábytek musí korespondovat s ostatním zařízením.

Nabízí se i kompromis, kdy mezi kuchyň a obývací pokoj umístíte velké prostorné dveře, které se dají uzavřít. Další variantou je pult, který může sloužit nejen jako oddělovací zařízení, ale i k odkládání věcí a z kuchyňské strany jako místo pro nádobí, příbory či základní kuchyňské suroviny.

Před stavbou nebo rekonstrukcí vám jako inspirace může posloužit nahlížení do odborných časopisů, na internet nebo návštěva některého z pořádaných veletrhů. Rovněž si můžete projít kuchyňská studia, informovat se o nabídkách výrobců, listovat v katalozích a na základě těchto poznatků si vytvořit svůj vlastní názor na jednotlivé styly. Nikdy nezapomínejte na konzultaci s partnerem, neboť hlavně muži se o kuchyně příliš nezajímají a pak mohou být překvapeni, co si jejich žena vybrala.