Jaké poličky do bytu vybírat

Mnohé předměty nebo přípravky potřebujeme denně, někdy i vícekrát, a proto by jejich umístění ve skříňce bylo zřejmě velice nepraktické a nepohodlné. Při výběru poliček do bytu je třeba nejprve znát účel, k jakému budou složit, neboli co na poličku budeme chtít pokládat. Podle velikosti a hmotnosti předmětů pak musíme volit materiál, ale také systém zavěšení. Přitom je rovněž důležitý charakter zdi, do které budeme zabudovávat úchyty. Například v panelové zdi si vystačíme s běžnými hmoždinkami a vruty, naproti tomu do měkčího zdiva, jako je cihla nebo nejrůznější silikátové tvarovky apd. vylehčený stavební materiál, budeme muset použít více úchytů speciálnější konstrukce, která zabrání vytržení ze zdi.

Pokud budete řešit koupelnové či záchodové prostory, je dnes na trhu pestrá paleta nabídek nejrůznějších originálních závěsných i rohových poliček, ale i dalších praktických doplňků. Jejich moderní design a použitý materiál zaručuje vysokou úroveň hygieny a snadnou údržbu.

Neméně bohatá je nabídka poliček do obývacích pokojů, kuchyní či dětských pokojíků. Z hlediska větší nosnosti jsou výhodnější poličky se zesílenou konstrukcí například ve tvaru „V“, nebo větších rozměrů, u kterých je více odkládacích ploch. Tyto větší poličky mají pochopitelně i více úchytových míst, aby se celková váha rozložila do více bodů.

Do dětských pokojů lze dnes vybírat dětské dřevěné poličky vyrobené z nezávadných přírodních materiálů, s povrchovou úpravou kvalitními barvami a laky. Dětské poličky bývají zdobeny ručně malovanými pohádkovými hrdiny nebo obrázky oblíbených zvířátek apd.