Jaké jsou nejčastější problémy při stěhování?

Během stěhování se každý chce vyhnout potížím, ale někdy se neudělá dostatek pro předejití problému. S jakými potížemi se nejčastěji setkává levné stěhování Praha? Na to se podíváme na následujících řádcích.

Základním problémem je absence plánu. Pakliže si celé stěhování dopředu nenaplánujeme, koledujeme si o potíže. Díky jasnému plánu se totiž vyhnete zmatkům a nečekaným situacím, které mohou stát nervy, stres i peníze. Předem byste si měli stanovit horní strop rozpočtu. To se vyplatí obzvlášť v okamžiku, kdy nemáte finanční rezervu. V ten okamžik by totiž mohl být každý výdaj navíc neřešitelným problémem.

Další příčinou problémů je podcenění potřebného času a přecenění vlastních sil. Určitě nenechávejte všechno na poslední chvíli a raději počítejte s časovou rezervou. Většinou totiž všechno jde o něco pomaleji, než jak počítáme. Zabalte si systematicky, protože jinak by balení věcí mohlo představovat vyčerpávající akci. Můžete se také poradit se stěhovací firmou, jak je nejlepší všechno zabalit.

Jak neudělat chybu při výběru firmy na stěhování?

Zásadní chybou může být výběr stěhovací firmy. To platí hlavně při výběru z malého počtu stěhovacích firem. Pouze díky porovnání většího množství nabídek se dá získat přehled o možnostech trhu. Porovnejte kompletní nabídku nejméně pěti společností.

Stěhovací firma musí disponovat pojištěním odpovědnosti. Dávejte pozor, aby se pojištění vztahovalo na poškození nebo ztrátu vašich věcí a mělo dostatečné pojistné plnění. Pojištění společnosti si důkladně prověřte – kopie pojistné smlouvy by ostatně měla být součástí smlouvy jako příloha.

Každopádně si ověřte stěhovací firmu a její obchodní podmínky. Důkladně se seznamte s podmínkami stěhování, s obchodními podmínkami a s reklamačním řádem. Před podpisem si samozřejmě projděte celou smlouvu. Nesmíte podcenit ani případné dodatečné náklady, které by totiž mohly hodně navýšit základní cenu.

Chybou může být i nevčasné řešení reklamace, opomenutá změna plánu nebo podcenění zajištění péče o děti v průběhu stěhování. Děti se obvykle během stěhování hodně motají, takže mohou hodně zkomplikovat stěhovací práce.