Jak vybrat sedačku

Obývací pokoj si nikdo neumí představit bez sedací soupravy. Zpravidla představuje dominantu místnosti, ve které trávíme nejvíce času. Sedací souprava musí především poskytovat maximální pohodlí a umožnit členům domácnosti příjemné posezení a relaxaci po náročném dni. Slouží k sezení u kávy, při sledování televizních pořadů nebo relaxační hudby, či při pohoštění návštěv.

Jak vybírat

Prvořadým hlediskem je velikost prostoru, do kterého chceme sedací soupravu umístit a také účel, pro který by měla sedací souprava v bytě sloužit. V malém bytě se velice uplatní sedací souprava s úložným prostorem, do kterého můžeme ukládat povlečení, sezónní oblečení či cokoliv jiného. Výhodné jsou rovněž rozkládací soupravy, ze kterých lze snadno a rychle večer sestavit lůžko.

Dalším hlediskem je materiál, kterým je nejčastěji čalounění. Současné látkové potahy jsou velice kvalitní a dají se snadno čistit. Kdo si potrpí na komfort, určitě dá přednost sedací soupravě kožené. Výrobci dnes používají velice odolnou umělou koženku, či ekokůži, která je od pravé kůže k nerozeznání. Má dlouhou životnost, je nenáročná na údržbu a především budí luxusní dojem.

V moderním bytě se nebojte výraznějších barev a vzorů. Současným hitem jsou ale také barevné sedací soupravy. Různé tvary a velikosti umožňují vybírat sedačky také podle počtu členů domácnosti. Pro vícečlennou rodinu jsou praktické sedačky do L, nebo dokonce do U.

Rohové sedací soupravy

Tyto typy sedaček se samozřejmě uplatňují v obývacím pokoji větších rozměrů, anebo lze místo pro ně vytvořit tím, že klasickou obývací stěnu nahradíme praktičtějšími a modernějšími komodami. Rázem tak vznikne prostor v rohu obýváku, který je jako stvořen pro rohovou sedací soupravu.
Rovněž rohové sedačky jsou koncipovány s úložným prostorem, který je velice účelný v každé domácnosti. Patrně největší předností rohových sedaček je jejich velikost, která umožňuje pohodlné sezení více osobám, nebo si na ni můžete natáhnout a příjemně relaxovat. V nabídce jsou i rozkládací rohové sedačky, ze kterých můžete v mžiku vytvořit dvojlůžko pro nečekanou návštěvu.

Kde nakupovat

Sedací soupravy a další levný, avšak velice kvalitní nábytek od dodavatelů ze zemí EU, nabízí eshop „Nabytekeu.cz“, kontakt www.nabytekeu.cz. Při nákupu nad 15 000 Kč vám eshop doručí zboží vlastní dopravou zdarma.