Jak vybrat nejzdravější krmivo pro psa

Je spousta nemocných psů, kteří by vůbec nemocní být nemuseli. A je dost nemocí, které mohou pocházet ze špatné volby krmiva. Někdy je přitom docela snadné přijmout taková opatření, díky kterým můžete u svých psů předejít mnoha problémům a závažným chorobám. Tedy jak vybrat nejzdravější krmivo pro psa? Na úvod si musíme zdůraznit, že pes je od přírody masožravec, takže maso má tvořit základ jeho vyvážené potravy. Chcete svého psa krmit opravdu zdravě, vyvarovat se alergiím, problémům se srstí, kůží, zažívacím potížím, průjmům i závažnějším potížím…?

Přirozenou prevencí proti různým zdravotním problémům je zdravá a vyvážená potrava, jejímž základem je skutečné a kvalitní maso a nechybí v ní přírodní vitamíny, kloubní výživa, vláknina pro správnou funkci střev, prebiotika a probiotika. Lídrem na trhu ve zdravém krmení psů a mezi granulemi lisovanými za studena je česká rodinná firma Yoggies. Na začátku byl příběh jejich vlastního psa – labradora Roxyho – který na procházce slupnul, co neměl, a otrávil se. Následoval náročný proces jeho uzdravení, který jako zázrakem naštěstí dopadl dobře. A pak už byl jen krůček k tomu, že ho majitelé chtěli prostě krmit zdravě…

Yoggies je stále jedinou firmou v ČR, která vyrábí krmiva, pamlsky, konzervy i doplňky pro psy a kočky ZCELA BEZ CHEMIE

Nejzdravější a nejpřirozenější potravou, kterou pes odjakživa žere, je syrové maso. V dnešním chovatelském pojetí se jedná o tzv. B.A.R.F. Tato zkratka má několik možných překladů, ale nejčastěji se překládá jako „kosti a syrová potrava“. Pro některé majitele ale může být příprava takového krmiva časově náročná. Stále více pejskařů se proto obrací k moderní a zdravé formě krmení, kterým jsou za studena lisované granule. Granulím Yoggies, které byly na trhu jako první a dosud i nejkvalitnější, se přímo přezdívá sušený B.A.R.F.

 

Granule lisované za studena od firmy Yoggies proto mají svůj původ právě v nejzdravějším krmivu pro psa, protože všechny receptury vycházejí z B.A.R.Fu a jeho postupném a pomalém sušení při nízkých teplotách do 40°C!. Díky tomu jsou v granulích zachovány přírodní živočišné proteiny, tuky i vitamíny. Granule zásadně neobsahují žádnou chemii, obilí, sóju ani konzervanty!

POZOR na falešné “zdravé granule”

Díky stále větší oblibě granulí lisovaných za studena se bohužel na trhu vyskytlo i mnoho „napodobenin“, které už tolik zdraví psů neprospívají, ale dokonce jim mohou spíš uškodit(!). Například ty skutečně pravé granule lisované za studena by měly být baleny zásadně v papírových pytlích, aby váš pejsek cítil jejich přírodní vůni a nedostával do sebe chemii (např.ftaláty) z plastů, nebo konzervanty z krmiva, které není vyrobeno za nízké teploty do 40°C a musí být tedy konzervováno.

Pokud milujete svého psa, nezapomínejte, že Zdraví začíná v misce®