Jak si najít lépe placenou práci?

Nejste spokojení se svým platem? Pak se řadíte k většině lidí, kterým platové podmínky nevyhovují. Často se veřejně rozebírá průměrná výše platu a málokdo může uvěřit tomu, že je skutečně tak vysoká. Zatímco někteří jsou rádi, že se dostanou k 15 tisícům korun čistého, jsou lidé, kteří mají běžně i přes 100 tisíc korun měsíčně a opravdu nejde jen o poslance.

Pokud vás zajímá, jaké jsou nejlépe placené práce, hezké srovnání připravil portál Orangeacademy.cz. Práce samozřejmě není jen o penězích, člověk by měl dělat to, k čemu má vlohy a co ho bude naplňovat. Přeci jen strávíme výraznou část života v zaměstnání. Ovšem, ruku na srdce, peníze k tomu patří, jen těžko vás bude naplňovat práce, kde máte odměnu, která sotva pokryje vaše výdaje. Je proto důležité se zaměřit i na obory a profese, kde je odměna taková, která vám zajistí váš kýžený životný standard. Když je člověk mladý, má širší možnosti, může si zvolit studijní obor, kde je nedostatek specialistů a má vysoký výdělek zaručený. Co však mohou dělat starší ročníky?

Možností je rekvalifikace

Rekvalifikace je jednou z možností, jak si rozšířit vzdělání a naučit se potřebným znalostem v oboru, o který je na trhu práce zájem. Jednou z nejvíce žádaných profesí je personalista/personalistka. Stále více firem hledá personalisty, tedy lidi, kteří se v dané firmě budou starat o kompletní personální agendu, od náboru zaměstnanců až po skončení jejich poměru. Pokud vás baví pracovat s lidmi a chcete se realizovat v tomto rychle se rozvíjejícím oboru, můžete využít rekvalifikační kurz Personalistiky. Nabízí se vám například rekvalifikační kurzy Hradec Králové. Absolvování kurzu vás připraví na výkon této profese a dokonce i po dokončení kurzu budete mít plnou podporu ve formě youtube videí se zaměřením na mzdy a personalistiku. Pokud cítíte, že je nejvyšší čas změnit profesi a pracovat v jiném oboru, rekvalifikace se nebojte, díky ní najdete větší uplatnění na trhu práce a vaše obzory budou rázem širší.