Jak na podzimní úklid? Důležitá je především údržba trávníku

Podzim je období, které spousta z nás nemá v lásce. Je zima a prší. Jedná se ale o období, kdy je nutné věnovat zahradě náležitou péči.

Teplé měsíce jsou dávno pryč. Teplo dávno vystřídala nepříjemná zima a déšť. To, že začal podzim, už můžete vidět i na vaší zahrádce. A jelikož se blíží ještě studenější měsíce, měli byste se na ně pečlivě připravit. Jak na to vám poradíme v následujících řádcích.

Udržujte trávník v kondici

Není žádným tajemstvím, že na podzim už tráva téměř neroste. Místo sekání a dalších úprav byste ji tedy měli připravit na zimu. Myslete na to především při posledním sekání. Pokud totiž trávu posekáte příliš nízko, nebude dostatečně chráněna před mrazy. Vysoká tráva zase přitahuje plíseň. Ostří sekačky tedy nastavte tak, aby byla výška trávy minimálně 4 cm. S délkou to ale nepřehánějte.

Dobré je také celý trávník před zimou pořádní provzdušnit. Nic nezkazíte ani tím, když ho pečlivě pohnojíte podzimním hnojivem. Nezapomeňte ani na podzimní údržbu v podobě pravidelného shrabávání listí. Jakmile by napadl sníh, nemohl by dýchat a trpěl by plísněmi. Práci vám ulehčí například vysokotlaký čistič Karcher.

Vysokotlaký čistič jako dokonalý pomocník

Vapky Karcher navíc můžete použít i k celé řadě dalších činností spojených s podzimním úklidem. Díky vysokému tlaku se s ním jednoduše čistí chodník. Díky němu můžete dlaždice snadno zbavit mechu, plevele a dalších nechtěných rostlin. Snadno s ním odstraníte i zaschlé nečistoty.

Vysokotlaké čističe Karcher pořídíte v mnoha variantách. Základní vapky využívající k čištění studenou vodu jsou sice účinné, ale nemají tolik možností jako ty, které využívají vodu teplou. Právě teplá voda totiž pomůže vyčistit i mastnotu a další nečistoty, s nimiž si studená voda neporadí. Teplá voda navíc ničí bakterie, takže ji můžete použít i jako provizorní dezinfekci.