Houpačka na zahradě

Její výhodou je mimo jiné skutečnost, že s touto skládací zahradní houpačkou lze snadno manipulovat, posunout ji o kousek dál třeba při sečení trávy, nebo ji přenést úplně jinam. Kovová konstrukce je z lehkého materiálu, sedací část pro dvě až tři osoby má většinou pevnou textílii a nechybí ani látkový přístřešek na ochranu před palčivým sluníčkem v letním období.

Dalším typem může být celodřevěná zahradní houpačka, která má dvě lavice proti sobě. Je to tradiční zahradní nábytek, hodící se do každé zahrady a sloužící třeba k rodinnému posezení. Můžete v ní i popíjet kávu, neboť nedochází k obvyklým výkyvům jako u běžných houpaček.

Největší výběr je pochopitelně u dětských houpaček. Houpačka pro děti by neměla chybět na žádném dětském hřišti ani na zahradě. Sortiment je opravdu široký a vybírat si můžete z různých typů i materiálů. Existují zahradní dětské houpačky od nejjednodušších modelů až po houpačky doplněné o žebříky, šplhacími lany či skluzavkou. Vybrat si můžete jednoduchou konstrukci tvořenou ocelovými trubkami svařenými do tvaru písmene U, či do oblouku, na němž jsou umístěny i dvě houpačky. Z dalších druhů lze jmenovat houpačky vahadlové, pružinové, řetězové, či moderní typ ve tvaru hnízda.

Pro nejmenší ratolesti jsou určeny vahadlové houpačky. Většinou mají pevné ocelové a pozinkované kotvení a nerezová či dřevěná madla pro držení. Prkno je dostatečně silné a po dohodě si můžete objednat i různé barevné odstíny. Pro tlumení názazů při dopadu na zem, jsou vahadlové houpačky vesměs opatřeny gumovými dorazy.