Garážová vrata

Garážová vrata se vyrábějí v nejrůznějším provedení a většinou se dělí podle systému otevírání, pak podle použitého materiálu a konečně i podle stupně komfortu při jejich ovládání. Můžete si pořídit garážová vrata hotová, nebo si objednat jejich zhotovení na míru podle vašich potřeb.

Nejzákladnější a nejběžnější jsou klasická garážová vrata dvoukřídlá. Ta mohou být kovová, dřevěná, nebo kombinovaná z těchto materiálů. Ovšem v současné době se stále více na trhu prosazují výrobci dalších systému garážových vrat. Snaží se zejména myslet na pohodlí zákazníka a komfort při používání vrat. Vybírat si můžete podle svého vkusu a prostorových možností z nejrůznějších dalších typů. Nabízena jsou rolovací vrata, sekční garážová vrata, či posuvná vrata.

Nejčastěji se používají sekční garážová vrata. Jsou složena ze sekcí, které pomocí torzních pružin zajíždějí na vodících kolejnicích pod strop. Jiným typem sekčních vrat jsou vrata posuvná do boku podél stěny garáže. Jsou výhodná proto, že je můžete pootevřít jen částečně pro pouhý průchod do garáže a navíc máte volný strop, kde můžete mít uskladněné některé dlouhé materiály, lyže apd. Ideálním řešením pro garáže, kde potřebujete maximálně využít prostor a ušetřit místo, jsou garážová vrata rolovací. Ta mají universální použití pro všechny prostorové situace.

Důležitý pro celkový design garážových vrat je i jejich povrchová úprava. V dnešní době si můžete vybrat z mnoha variant, které budou odpovídat vašemu vkusu a charakteru domu. Povrch vrat může být hladký, nebo může imitovat dřevo. Rovněž systém otevírání vrat skýtá několik možností. Stále oblíbenější jsou garážová vrata na dálkové ovládání, což oceníte zejména při nepříznivém počasí při návratu domů.