Finská sauna v paneláku? A proč ne?

Relaxace ve vlastní sauně, o samotě a v úplném soukromí dnes už nemusí být výsadou jen velkých bytů a domů. Saunování posiluje imunitní systém a skvěle pomáhá nabrat novou porci energie. A ve své domácí sauně si romantický večer budete moci udělat, kdykoli vás napadne.

Sauna přesně podle vašeho gusta

Máte vhodný výklenek na chodbě, nepoužívanou komoru nebo zkrátka kousek volného místa někde v bytě? Sauna na míru může splnit váš zatím neuskutečněný sen o vlastní sauně. Vždyť ve Finsku je finská sauna součástí mnoha bytů – proč byste ji tedy nemohli mít i vy?

Nejmenší sauna je jen o málo větší, než je váš sprchový kout. Už podle jejího názvu sauna Mini je zřejmá její největší výhoda: kompaktní velikost. Vyrábí se ve třech typových variantách v dílnách nedaleko Prahy. Žádná pásová výroba někde v Asii.

Stačí jí prostor o velikosti 110 x 110 centimetrů a výška stropu minimálně 200 centimetrů.

A přestože je Mini opravdu maličká, má velké výhody. Jednou z nich je výbava na přání – můžete si ji nechat vyrobit se stropním barevným světlem, prosklením nebo dřevěným obkladem z osiky, hemlocku či cedru.

Další výhodou malé sauny jsou i malé náklady na energii. Vždy totiž záleží na objemu vzduchu v kabině, který se musí prohřát. Proto je dobré pořizovat si jen takovou kabinu, jakou opravdu potřebujete. Sauna pro jednoho je určitě ekonomicky nejvýhodnější řešení.

Ani standardní výbava této sauny není k zahození. Obklad je vyroben ze skandinávského smrku a vnitřní vybavení z africké vrby abachi. Teplo proudí ze značkového topidla Sentiotec a k ovládání slouží digitální regulace EOS ECON.

Pro opravdu náročné zákazníky lze saunu Mini (stejně jako všechny ostatní sauny tohoto výrobce) vybavit BIO topidlem s výparníkem.

Máte u bytu venkovní terasu nebo balkón? Pak by vám možná více vyhovovala venkovní sauna. Ta se od té interiérové liší jen důkladným zateplením a střechou proti dešti a sněhu. Ne nadarmo Finové tvrdí, že saunování venku má dvojnásob pozitivní účinky…

www.saunasystem.cz