Co to jsou antigraffiti?

Každého průměrně vzdělaného člověka napadne, co by mohli antigraffiti již podle názvu. Většina to však není schopna charakterizovat přesně. Jedná se o přesprejování původních graffiti nebo o opatření, které přijímá policie proti sprejerům? Ne, není tomu tak. Antigraffiti jsou nátěr.

Chrání fasádu od nutnosti velkých oprav

Pokud je posprejována běžná fasáda, nezbývá majiteli nic jiného než zaplatit nový nátěr. Pokud se to opakuje častěji, může taková investice vyjít pěkně draho. Antigraffiti pracují však na jiném principu.

Jedná se o základní nátěr. Ten se musí nechat zaschnout. Pak přijde právě to, co dělá antigraffiti tak účinné. Dva nátěry, které vytváří ochranný film, který zabrání, aby se dostala barva ze spreje přímo až fasádu.

V praxi pak ochranný film jde setřít a tím se smyje i barva nastříkaná sprejem. A to bez poškození původní fasády. Další velkou výhodou je, že nátěr v sobě skrývá těchto vrstev i několik desítek. Pro udržování prostoru čistého může tedy sloužit i velmi dlouhou dobu.

Kdo takový nátěr poskytuje?

Firma ARS se za dlouhou dobu své existence vyprofilovala jako spolehlivý specialista na čištění fasád. Do jejich portfolia služeb patří také antigraffiti nátěry. Pokud máte o takovou službu zájem a chcete i vaši budovu ochránit od neustálých útoků sprejerů a kamerový systém je neúčinný, objednejte si tuto službu a získáte větší jistotu, že se s vaším majetkem nic nestane.

Kdo ho může potřebovat?

Antigraffiti je aktuální všude, kde řádí sprejeři. Dnes už to nejsou jen podchody, kde mají na své výtvory dostatek klidu a soukromí. Útokům těchto vandalů čelí také bytové domy na hlavních třídách, komerční stavby a prakticky všechny budovy nacházející se v blízkosti problémovějších lokalit.