Co rozhodně nesmí chybět v žádné kuchyni

Příprava jídla souvisí se životním trendem. Díky tomu je v současné době rychlá a jednoduchá. Aby šlo vše hladce, je potřeba mít vhodně uspořádanou kuchyň.

První podmínkou je dobře zvolená podlaha. Na údržbu je ideální dlažba. Ne každý však ví, jakou dlažbu zvolit do kuchyně. Vzhledem k tomu, že nám občas něco upadne, měla by mít dlažba v kuchyni vyšší míru odolnosti vůči oděru.

Jak vhodně uspořádat kuchyň?

Vzhledem k tomu, že v kuchyni pracujeme s potravinami, je potřeba dodržovat některá pravidla a to především ta hygienická. Kuchyň by měla být rozdělena na tři místa. Prvním z nich je místo pro skladování potravin, dále pak je to prostor, který slouží pro jejich úpravu a místo, kde se myje špinavé nádobí.

K úpravě potravin náleží nejen kuchyňská deska, ale i sporák či trouba. Pro skladování slouží chladnička, mrazák a někdy i spíž. Většinu elektrospotřebičů si můžete pořídit jak volně stojících, tak i vestavěných. Vestavěné modely bývají o něco dražší, ale zase šetří prostor a kuchyň působí uspořádanějším dojmem.

Pokud není lednice vestavěná, většinou se umísťuje do rohu místnosti. Sporák by měl mít pracovní plochu po obou stranách. Vybírat si můžeme z několika různých typů.

Víte, jakou vybrat ledničku s mrazničkou? Na výběr tohoto pomocníka má vliv nejen prostor, kde bude umístěn, ale také počet členů domácnosti. Není důležitý jen design, ale také objem, který nám umožní zde potraviny skladovat. Skladnější je přístroj kombinovaný, který však může být omezený kapacitou. Tento model je vhodný pro menší rodiny. Pokud je vaše rodina početnější a disponujete dostatkem prostoru, vhodným řešením pro vás je samostatná chladnička a volně stojící mrazák. Nezanedbatelnou roli při výběru hraje také energetická spotřeba, která je parametrem velmi důležitým.