Čištění krbu už nemůže být jednodušší

Díky cenám dřeva, jeho dostupnosti, ale také ekologickým dopadům na přírodu stále více domácností přechází na topení dřevem. Můžete jej přikládat do kotle na tuhá paliva, krbových kamen nebo krbové vložky. Krbová kamna využívají lidé, kteří nemají dostatek prostoru pro vybudování krbu nebo chtějí dřevem topit pouze v některé místnosti. V novostavbách rodinných domů jsou však standardem moderní krby. Krbové vložky jsou vybavené inteligentním přisáváním vzduchu, který ovlivňuje spalování paliva a zajišťuje, aby vznikalo co nejméně spalin. V závislosti také na kvalitě a stupni vysušení palivového dřeva potom vzniká popel, který je po skončení topení třeba uklidit.

Už žádné vymetání

Dříve se topeniště vymetala koštětem nebo smetáčkem. V dnešní době existuje velké množství speciálních vysavačů na popel, které si poradí i s těmi nejjemnějšími prachovými částečkami. Ať chceme nebo ne, při přikládání se občas dvířky trochu popelu vytrousí i do okolí krbových dvířek. Máte-li krb umístěn v obývacím pokoji, je nezbytně nutné vzniklý nepořádek uklidit hned, než se rozšíří do dalších místností. Vyplatí se proto vsadit na skutečně kvalitní vysavač popelu.

KARCHER – specialista na úklidové pomocníky

KARCHER je světoznámý výrobce čistících přístrojů, které mají nejen tradici, ale také vysokou kvalitu, a vyhovují proto i velmi náročným spotřebitelům. Vysavač na popel KARCHER AD 4 Premium je vysoce kvalitní přístroj, který vás prachu a popelu v oblasti kolem a přímo v krbu zbaví raz dva. Jeho velkými přednostmi jsou vysoký sací výkon, kovová sběrná nádoba o objemu 17 l a sací hubice z jakostního kovu, které jsou velmi odolné, vydrží proto sloužit spolehlivě po dlouhou dobu.

Díky integrovanému výfukovému filtru si můžete být jistí, že to, co vysaje, v něm také zůstane. Prakticky řešená zkosená sací hubice umožňuje vysát popel ze všech zákoutí krbové vložky. Po skončení vysávání navíc nemusíte čistit žádný filtr, vše probíhá automaticky po stisknutí příslušného tlačítka. Stačí prostě vysypat sběrnou nádobu a vysavač je znovu připraven do akce.