Chov slepic není jen pro sedláky

Máte rodinný dům se zahradou, ale žádné slepice? Velká zahrada je jako dělaná pro pořízení slepic a pokud si myslíte, že je to přežitek, jste na omylu. Stále více lidí odmítá konzumovat jiná vajíčka než ta domácí, která koupí na farmářských trzích. Jaký je důvod? Běžná vajíčka z velkoobchodů a supermarketů pochází často z klecových chovů, kde jsou slepice chovány v nedůstojných podmínkách a samotná kvalita vajíček není dobrá. Vajíčka z velkochovu mají podstatně méně vitamínů a dalších složek, kterých mají domácí vejce naopak více.

Slepice, přítel člověka

Nejen pes, ale i slepice se stane vaším užitečným pomocníkem na zahradě. Už nebudete muset vyhazovat jídlo, aby vám hnilo v popelnici, slepice ho spořádají. Pokud vás na zahradě trápili různí škůdci, slepice spolehlivě všechny červy i brouky sezobou. Slepice jsou zábavné, nejsou to tupá stvoření, jak si mnozí myslí, ale jsou chytré a někdy velmi vynalézavé. U slepic je skvělé, že nejsou drahé, pořizovací náklady jsou tak nízké, že si můžete koupit třeba deset slepic aniž by vás to nějak finančně zasáhlo.

Slepice můžete chovat na mnoha místech, třeba i doma v obýváku, ale věřte nám, že nejlepší je kurník. Ideálním místem pro jeho nákup je eshop caskrmeni.cz, kde naleznete kurníky různých velikostí. Nabízí se vám malé kurníky, velké kurníky, zateplené i nezateplené. Kromě klasického vzhledu si můžete pořídit i stylový kurník s výběhem, který vypadá moderně a u svého baráčku ho zajisté oceníte.

Možná, že vaším cílem není chovat jen slepice, ale zaujali vás i králíci. Jejich chov také není příliš náročný, ale samozřejmě se neobejdete bez králikárny. K čemu jsou králíci vlastně užiteční? Pokud vám chutná králičí maso, tak samozřejmě na jídlo, kůže z králíka můžete následně prodat. Stále více lidí je však chová jako roztomilé domácí mazlíčky, jen si dejte pozor na to, že se velmi rychle množí. Nebo byste snad chtěli ještě jiné užitečné zvířátko?