Chcete ušetřit? Pořiďte si LED žárovky.

V současné době celá řada z nás hledá cesty, jak a kde v domácnosti ušetřit.

Jednou z možných oblastí, kde se dá uspořit, je šetření s energií.

Jak lze šetřit s energií?

Především se musíme zaměřit na nákup elektrospotřebičů. Současný trh nabízí elektrospotřebiče s různou energetickou náročností.

Další nezanedbatelnou položkou domácího rozpočtu je osvětlení. Především ve velkých rodinách bývá účet za elektřinu poměrně vysoký. Co s tím, vždyť svítit je potřeba? V současné době jsou moderním a velice úsporným osvětlením LED žárovky.

Výhody:

LED žárovky jsou nejen výkonné, ale mají i nízkou spotřebu energie, vyšší účinnost a delší životnost. Při svícení se nezahřívají, takže chrání proti popálení kůže nebo vzplanutím v případě převrácení (u lampy) a okamžitě nabíhají a to na plný výkon. Navíc neobsahují rtuť, takže se nemusí likvidovat jako nebezpečný odpad. Jsou barevně stálé.Jsou vyráběny z vysoce odolných materiálů.

Dají se využít nejen v domácnosti, ale i ve venkovních prostorách či v místech, kde dochází k pravidelným otřesům. Ideální jsou do míst, kde se svítí často.

Lze je zakoupit v nejrůznějších podobách (10W, 12W, 15W, 22W, 24W…) Potřebujete – li větší množství světla, v nabídce najdete i LED trubice či LED svítidla. Novinkou jsou i LED autožárovky.

Některé druhy LED osvětlení se dají i stmívat a lze tak využívat i tlumeného světla.

Na co se při nákupu zaměřit?

Aby vám žárovky vyhovovaly co nejvíce zaměřte se na tyto faktory: svítivost, barvu světla, úhel rozptylu světla, rozměr žárovky a kvalitu LED čipů, a to především v případě, že budete žárovky vybírat svépomocí.

Ani pořizovací cena již v současné době není vysoká a investice se vám vyplatí.

Širokou nabídku různých typů naleznete na https://www.ledakce.cz/.

Pokud se pro některý typ rozhodnete, může vás těšit výhodná investice, která je také dlouhodobou záležitostí.