Jak kvůli půjčce neskončit na ulici?

Vzít si půjčku je dnes tak snadné! Zvládne to opravdu každý během pár minut. Není problém ji získat bez dokládání příjmů nebo i bez kontroly bankovních a nebankovních registrů. Pro někoho je následné splácení hračka, jiné ale brzy nadšení ze snadno dostupných peněz přejde, protože včasné hrazení ujednaných splátek pro ně představuje mnohdy neřešitelný problém.

Co dělat v této situaci? Jak nenechat vše zajít až příliš daleko? A jak neskončit svou vlastní hloupostí na ulici?

Pozor na podvodníky

V případě, že jste se ocitli v krizi a nutně potřebujete hotovost, nejednejte bez rozmyslu a nenaleťte první nabídce. Je to sice výjimečné, ale i v dnešní době narazíte na lichváře a podvodníky, navzdory přísné kontrole ze strany státních orgánů. Určitě doporučujeme si každou menší společnost nejprve prověřit a najít si recenze od ostatních klientů na internetu. Ještě lepší je využít srovnávač půjček, který vám zdarma ukáže ty nejlepší nabídky, a to pouze od vybraných spolehlivých institucí. Není problém tak během krátké chvíle získat kvalitní nebankovní půjčky pěkně z domova.

Pokud však obdržíte lákavou možnost od menší společnosti, která ve srovnávačích nefiguruje, buďte opatrní.

  1. Nikdy neplaťte předem žádné poplatky za vyřízení smlouvy- s nejvyšší pravděpodobností přijdete o své peníze a žádných se nedočkáte.

  2. Stejně tak nepodepisujte dohody o zprostředkování zpoplatněných finančních služeb.

  3. V případě, že vše zařizujete přes telefon, dejte si pozor, abyste nebyli přepojeni na placenou linku. Takový hovor by vás pak mohl vyjít i na desetitisíce a domluvenou půjčkou byste jen pokryli náklady na něj. V konečném důsledku vám tedy zůstanou splátky a peníze na řešení svých potřeb naopak nebudete mít žádné.

  4. Pokud máte záznam v rejstříku či jiné dluhy, nejprve si je vyřešte až potom žádejte o půjčku. Půjčky bez registru sice existují, ale můžete i v rámci tohoto produktu získat lepší podmínky, pokud budete bez dluhů.

Splátky neřešte další půjčkou

Jestliže už nějaké splátky hradíte a nezvládáte to, určitě situaci neřešte dalším úvěrem. To totiž není řešení, ale jen odsouvání problému, který se tím jen zhorší. Obraťte se na šikovnou finanční společnost s žádostí o konsolidaci či převedení půjček jinam, tak, abyste spláceli méně. Další možností je požádat o pomoc své blízké. Nebo se obrátit na nějakou z veřejných občanských poraden, možná ani netušíte, že ve vašem městě taková služba funguje. Anebo si zkuste najít brigádu a zvýšit své příjmy. Zkrátka je potřeba vzniklé situaci čelit a postavit se jí, i když se vám někde nabízí půjčka ihned na ruku. Jen tak můžete předejít návštěvě exekutorů a dalším nepříjemnostem, které by vás jinak časem dostihly.

Splácejte!

Splácejte řádně a včas! Pokud se už dostanete do situace, kdy splácet z nějakého důvodu nemůžete, nedělejte mrtvého brouka a s věřitelem komunikujte. Projevením snahy můžete oddálit nebo úplně zabránit předání nespláceného úvěru inkasní společnosti.

Myslete dopředu

Poslední odstavec je určen těm, kteří žádný úvěrový produkt nemají a o půjčce teprve s obavami přemýšlejí. Nejprve si ujasněte, jak moc je pro váš život důležitá věc, kterou chcete koupit na splátky. Pomůže vám k lepšímu bydlení, práci nebo vzdělání? Pak asi nemá cenu váhat a je na čase spočítat si, jaké splátky si můžete dovolit, aniž by ohrozily váš měsíční rozpočet. A až když víte, kolik chcete maximálně splácet, vyhledejte si, jak již bylo zmíněno, kvalitní internetový srovnávač půjček. Porovná vám nabídky kamenných bank i nebankovních společností a ukáže vám, kde získáte nejlepší podmínky a nejnižší úroky. V případě, že chcete mít opravdu jistotu i pro případ nečekaných událostí, vyřiďte si ještě připojištění. Pojišťovna za vás tak může uhradit splátky třeba při ztrátě zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci. Jak vidíte, při dobrém plánování není čeho se obávat!