Vestavěná skříň ušetří místo jen tehdy, pokud je správně vybavená

Pokud se rozhodnete pro nákup ve stavěné skříně, řádně promyslete i vnitřní vybavení, které by mělo být praktické a poskytnout dostatek prostoru pro všechny druhy oblečení. Největší parádu sice udělá design, ale vnitřní vybavení je to, oč tu běží. Navíc jinou výbavu ocení muž a jinou zase žena.

Jak na to?

Výbavu skříně je potřeba volit podle účelu. Jinou výbavu bude mít skříň v dětském pokoji, kam je potřeba rychle uklidit hračky (ideální řešení pro tento případ jsou dva velké výsuvné koše), jiné věšáky budou ve skříni, která je umístěná v chodbě a jiné zase u skříně v ložnici.

Pokud budou ve skříni boty, můžete podlážku opatřit výsuvnými držáky na obuv. Menší šuplíčky zase poslouží pro různé doplňky. Kalhotovník vám zaručí, že vaše kalhoty již nebudou zmuchlané

Skládané nebo pověšené?

Jiné vybavení bude mít skříň, do níž budeme oblečení skládat a jiné zase ta, kam se bude oblečení věšet.

Pokud potřebujete skříň pro oblečení skládané, vyřeší to policový systém, ten umožní oblečení třídit. Další možností jsou výsuvné police či šuplíky.

Pokud dáváte přednost ramínkům, sáhněte do nabídky šatních tyčí. Vybírat můžete ze dvou variant – výsuvné tyče, které umožní snadnější hledání, či tyče sklopné. Ty zase umožní využít i horní část skříně. Tato varianta umožňuje maximální využití celého šatního prostoru.

Muž nebo žena?

Ve skříní pro muže by se měly objevit klasické zásuvky na spodní prádlo, police na trika, ale také kalhotovník či kravatovník.

Kalhotovník najdeme hned v několika variantách – výsuvný, sklopný nebo šikmý výsuvný. Z materiálů se nabízí dřevo či kov. Opatřit jej lze celou řadou přichycovacích oček.

Skříň pro ženu by měla obsahovat velké zrcadlo, šuplíky na drobnosti jakou jsou šátky, pásky či korále, police či šuplíky pro spodní prádlo a samozřejmě tyč na ramínka pro šaty, sukně a halenky.